Biuro rachunkowe

O biznesie ogólnie.
Adaceg
Raczkujący
Raczkujący

Biuro rachunkowe

Post autor: Adaceg » 16 grudnia 2017, 15:31

Witam Was serdecznie i zwracam się od razu z pytaniem do osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą i korzystają z systemów księgowości online. Co sądzicie o firmach takich jak taxcare.pl Czy będzie to dobry wybór na początek prowadzenia działalności i czy tego rodzaju systemy dobrze się sprawdzają? Szukam optymalnego rozwiązania, ponieważ nie mam jeszcze żadnego doświadczenia w biznesie. Z góry dzięki za wszelkie opinie.

Awatar użytkownika
Artio
Raczkujący
Raczkujący

Re: Biuro rachunkowe

Post autor: Artio » 18 grudnia 2017, 07:45

Takich firm nie brakuje na rynku. Jednak niekiedy postawienie na normalne biuro rachunkowe czy księgową, jest lepszą koncepcją. Oczywiście trzeba dokładnie przeanalizować, czy dla danej działalności dana forma prowadzenia księgowości ma sens. Najlepsze jest indywidualne do tego tematu podejście, z uwzględnieniem księgowości w pełnym tego słowa znaczeniu.
W życiu trafisz nieraz na ludzi, którzy mówią zawsze odpowiednie słowa w odpowiedniej chwili. Ale w ostatecznym rozrachunku musisz ich sądzić po czynach. Liczą się czyny, nie słowa.

ela677
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Post autor: ela677 » 16 stycznia 2018, 21:05

Dokładnie tak jak pisze Artio, trzeba to dobrze przemyśleć. Ja przetestowałam programy online i obecnie sama prowadzę księgowość. Za to bez względu na to co wybierzesz na pewno przyda Ci się dobry program do faktur i dokumentów, bo to nawet dla księgowej duże ułatwienie w pracy. Ja korzystam z afaktury, który daje możliwość generowania pliku JPK. Sprawdź a przekonasz się, że bardzo ułatwia pracę.

Togler2mia
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Togler2mia » 17 stycznia 2018, 11:09

Ja korzystam z biura rachunkowego poprzez ideaplace.pl - jest to ogólnie oferta biura wirtualnego, plus dają dodatkowe rzeczy jak właśnie pomoc z finansami :)

megy
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: megy » 18 stycznia 2018, 10:59

Temat jest o tyle ciekawy, że wielu przedsiębiorców nie jest świadomych tego, że w przypadku błędów przy współpracy z biurem rachunkowym ponosi odpowiedzialność. Mi temat rozjaśniła księgowa.

mgryk
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Post autor: mgryk » 22 stycznia 2018, 20:47

Szukając dobrego biura rachunkowego, dobrze jest skontaktować się z biuromda.pl - biuro, jest w stanie poprowadzić naszą księgowość od A do Z (przygotowuje również i dostarcza do urzędów JPK).

mizar
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: mizar » 1 lutego 2018, 18:17

Myślę, że w każdym mieście jest takie dobre biuro rachunkowe. Ja mieszkam w Gliwicach i tu współpracuję z biurem doradztwa podatkowego Kasprzyk i Niziołek. Mają ponad 20 lat doświadczenia w branży, świetnie odnajdują się w tych wszystkich nowych przepisach. Dla mnie dodatkowym plusem jest też fakt, że zatrudniają specjalistę od kadr ( zlecam im prawie całą papierkową robotę ).

Niska9
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: Niska9 » 13 lutego 2018, 23:00

Jeśli chodzi o rejony Łodzi i okolic, to godne polecenia na pewno będzie Biuro Rachunkowe Paragraf. Na stronie można znaleźć do nich dane kontaktowe i poczytać o usługach księgowych, jakie prowadzą. Biuro od wielu lat cieszy się dużym uznaniem wśród klientów, więc na pewno warto zaufać ludziom tam pracującym ;)

rafek34
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: rafek34 » 16 lutego 2018, 22:50

Możesz też poprowadzić sama albo zatrudnić swoja księgową.

izabela44
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: izabela44 » 23 kwietnia 2018, 09:17

Zatrudnienie osoby z zewnątrz, która zajmie się prowadzeniem księgowości naszej firmy to w mojej opinii to dobry pomysł. Mamy wtedy pewność, że nasze rachunki i finanse są profesjonalnie prowadzone i nie będziemy mieli żadnych kłopotów. Liczne biura pracują na najnowocześniejszym oprogramowaniu, a to znacznie upraszcza pracę nie tylko im samym ale i umożliwia szybki i łatwy kontakt z klientem.

Awatar użytkownika
Marla Singer
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Marla Singer » 23 kwietnia 2018, 10:26

Według mnie zamiast zatrudniać dodatkową osobę, lepiej jest postawić na jakieś biuro podatkowe, które byłoby w stanie zająć się różnymi zadaniami wymagającymi odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności. W moim przypadku całkiem nieźle sprawdziło się biuro KORF, z którym miałam okazję współpracować całkiem sporo czasu. ;)
"When you wake up in a different place at a different time, can you wake up as a different person?"

mela3
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: mela3 » 23 kwietnia 2018, 12:18

Moje dokumenty miałam już w kilku miejscach i nigdzie nie byłam zadowolona. Teraz słyszałam o Otwocku, podobno tam jest dobra ksiegowa. Znalazlam również ich strone internetową peter-green.com, biuro rachunkowe w Otwocku cieszy się popularnością, mam nadzieję, że i ja bede zadowolona.

rafek34
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: rafek34 » 12 czerwca 2018, 11:42

Wszystko zależy od firmy. Uważam, że lepiej zapłacić i zatrudnić rzetelną firmę która wszystkiego dopilnuje i zapanuje nad finansami.

walczak2
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: walczak2 » 18 października 2018, 10:54

Zawsze możesz przy pomocy programów prowadzić rachunkowość sama. Zobacz https://wfirma.pl/. Ceny sa oka a obsługa bardzo łatwa. Plik jednolity tez nich znajdziesz.

yuremp
Milczek
Milczek

Post autor: yuremp » 23 października 2018, 10:22

Jeżeli chce się mieć pewność, że wszystko będzie dobrze zrobione to najlepiej wybrać biuro rachunkowe z dużym doświadczeniem takie jak https://www.biurorachunkowerr.pl/ksiegowosc/. Oprogramowanie się przydaje, ale nie zastąpi dobrego księgowego ;)

ODPOWIEDZ