Otworzenie własnego salonu fryzjerskiego?

O biznesie ogólnie.
PatrycjaL
Raczkujący
Raczkujący
Nasza Klasa: 45321

Otworzenie własnego salonu fryzjerskiego?

Post autor: PatrycjaL » 4 listopada 2018, 15:50

Czy sądzicie, że otworzenie własnego salonu fryzjerskiego jest dobrą opcją? Chciałabym odejść z pracy jako fryzjerska i właśnie spróbować czegoś na własna rękę. Myślicie, że to wypali?

EmiliaSz
Raczkujący
Raczkujący
Nasza Klasa: 33242

Re: Otworzenie własnego salonu fryzjerskiego?

Post autor: EmiliaSz » 4 listopada 2018, 16:30

Moim zdaniem jeżeli jest zapotrzebowanie na rynku lokalnym i do tego masz duże doświadczenie i umiejętności w tym zakresie to nie ma się co dłużej zastanawiać.

SandraLin
Raczkujący
Raczkujący
Nasza Klasa: 232213

Post autor: SandraLin » 5 listopada 2018, 07:40

Jak najbardziej ostatnio również domawiałyśmy z przyjaciółką nowy sprzęt w Fine Factory a przede wszystkim akcesoria i sprzęt potrzebny do realizacji usług manicure. Ogromny wybór, rozsądnie przygotowane cenniki i ogromne wsparcie obsługi która moim zdaniem jest zdecydowanie godna wyróżnienia ze względu na podejście do klienta jak i wiedzę. W formie leasingu można mieć wszystko co tak naprawdę może być na potrzebne i nie martwić się o rosnące prowizje rat kredytów.

KarolinaMM
Raczkujący
Raczkujący
Nasza Klasa: 2133

Post autor: KarolinaMM » 5 listopada 2018, 07:55

O proszę czyli jednak są jeszcze takie sklepy z dobrym i specjalistycznym wyposażeniem salonu fryzjerskiego, czy też gabinetu kosmetycznego. W takim razie podrzucę dla mojej siostry która prowadzi swój gabinet i też narzeka albo na wysokie ceny, albo na niską wydajność czy też jakość tańszych rozwiązań.

Amelkaa
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew
Nasza Klasa: 34332

Post autor: Amelkaa » 5 listopada 2018, 12:55

No to w takim razie nie ma co się dalej zastanawiać nad wyborem tylko sprawdź jak wygląda oferta finefactory i czy produkty odpowiadają Ci jakością wykonania, ceną i też parametrami. Do tego jak kupowałam nowe wyposażenie do swojego salonu to też mogłam liczyć na miłą i pomocną obsługę również w zakresie doradztwa, także czego chcieć więcej :)

PatrycjaL
Raczkujący
Raczkujący
Nasza Klasa: 45321

Post autor: PatrycjaL » 6 listopada 2018, 09:21

Czyli jednak są takie miejsca, super i bardzo dobrze, że również z opcją podzielenia na raty i leasignu bo ciężko byłoby mi dopiero z raczkującym biznesem wszystko samodzielnie sfinansować z własnej kieszeni. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się spełnić swoje marzenie i prowadzić własny salon fryzjerski na naprawdę topowym poziomie.

wojtus
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: wojtus » 20 listopada 2018, 10:07

Jeśli czujesz się na siłach, masz pomysł i talent a do tego trochę funduszy to dlaczego nie :) Wydaje mi się że jak tylko są chęci i kreatywność to da się wszytko, może czasem powoli ale da się!

manda
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: manda » 26 listopada 2018, 14:37

Jasne! Właściwie dlaczego nie? Pamiętajcie tylko o tym, aby zaopatrzyć się w dobry sprzęt i urządzenia fryzjerskie. Na pewno nie może zabraknąć u was sprzętu elektrycznego różnego rodzaju.

gajaa
Milczek
Milczek

Post autor: gajaa » 10 grudnia 2018, 18:10

to bardzo dobry pomysł :) ja takie usługi fryzerskie połączyłabym jeszcze z kosmetyką. I od razu polecę Ci dobrą hurtownię, gdzie warto składac zamówienia na urządzenia kosmetyczne u profesjonalne kosmetyki. Ja zaglądam najczęściej do Mimari, bardzo szeroka oferta, szybka wysyłka i dobre ceny.

medina
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Rak

Post autor: medina » 19 grudnia 2018, 15:17

O ile sprawdziłaś wcześniej konkurencję w okolicy i wiesz, że nie będzie wyjątkowo groźna, a sami klienci się znajdą, to ja nie widzę nic przeciwko. Gorzej, jak trochę konkurencji jest tam, gdzie planujesz zacząć działalność, bo wtedy trzeba mocno postawić na marketing i wysoką jakość usług.

quiqui
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: quiqui » 7 listopada 2020, 23:09

Jestem zadowolona, że zdecydowałam się na taki krok. Wiadomo na początku były obawy jak sobie z tym wszystkim poradzić, ale powoli powoli zdobywam stałych klientów. Wiedziałam, ze trzeba być na bieżąco w trendach i nie oszczędzać na szkoleniach i sprzęcie. Lubię marke babylissPRO, jak coś potrzebuję do salonu to wybieram z ich oferty, mój najnowszy nabytek to prostownica PROSTOWNICA DIGISTYLE BaBylissPRO4Artists BAB2395E z płytkami keratin lustre. Pięknie nabłyszcza i wygładza włosy, nie puszą się, często jej też używam do loków.

cebulsia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: cebulsia » 10 listopada 2020, 23:21

Mam własny salon, praca na swoim daje mi ogromną satysfakcję, a jeszcze bardziej to że ludzie polecają mnie i wracają do mie klienci. Mam już marki urządzeń na których lubię pracować, sprawdziły mi się urządzenia babylissPRO, niedawno kupiłam kolejne urządzenie tym razem to lokówka BAB2474 TDE 32 mm. Ma powłokę tytanowo-diamentową, bardzo szybko się nagrzewa. Loki są trwałe i włosy nie są napuszone, tylko gładkie.

Oliviaaa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Oliviaaa » 13 listopada 2020, 14:35

Według mnie otworzenie własnego salonu jest bardzo dobrym pomysłem. Sama jestem właścicielką jednego. Pomysł ten wygląda jednak sporego zaangażowania, wybrania odpowiedniej lokalizacji oraz zagospodarowania przestrzeni. Ja na początku skupiłam się na poszukiwaniu odpowiednich, funkcjonalnych mebli, które będą długo służyć. Znalazłam sklep https://salonova.pl/meble-fryzjerskie i zdecydowanie mogę go polecić. Meble są świetnie wykonane i pomimo upływu lat, wyglądają fantastycznie.

ODPOWIEDZ