Rozwój biznesu

O biznesie ogólnie.
greemsy
Raczkujący
Raczkujący

Re: Rozwój biznesu

Post autor: greemsy » 23 lutego 2018, 14:44

Często rozwój biznesu wiąże się z wyjściem z ofertą przedsiębiorstwa na rynki zagraniczne. Jest to jednakże pewnego rodzaju ryzyko, które związane jest z brakiem płatności za dostarczony towar lub usługę. Warto się z takim przypadku zabezpieczyć, korzystając przykładowo z kalkulatora ubezpieczeniowego dostępnego na stronie kuke.com.pl/kalkulator-polisa-na-wschod. Dzięki niemu można w prosty sposób wyliczyć ile kosztować nas będzie ubezpieczenie takich należności.

Niska9
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: Niska9 » 26 lutego 2018, 12:06

Witam, a korzystaliście może kiedyś z takiej usługi jak optymalizacja procesów w firmie? Czy rzeczywiście daje to tak duże korzyści, jak na przykład opisane na primesoft.pl/pl/optymalizacja-procesow? Zastanawiamy się, czy nie skorzystać z takiej pomocy w naszej firmie, ponieważ wydaje nam się, że zwłaszcza logistyka mogłaby funkcjonować sprawniej, jednak sami nie mamy za bardzo pomysłu, co by ulepszyć, żeby wszystko sprawniej działało. Jak myślicie, czy optymalizacja procesów logistycznych w firmie pomoże?

Awatar użytkownika
doreen
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: doreen » 27 lutego 2018, 15:14

Grunt to porządek i odpowiednie nadanie priorytetów. Kiedy pojawi się możliwość rozbudowy jakiegoś działu albo zauważymy, że jakiś ułamek działalności zaczyna nam przynosić większe korzyści, warto prześledzić trendy w tej gałęzi, aby wiedzieć, czy warto go dalej rozwijać czy raczej to chwilowy wzrost popularności. Trzeba pilnować, by firma dysponowała nowoczesnymi rozwiązaniami, nie tylko technologicznymi, ale także z zakresu HR, marketingu, strategii organizacji itd., aby była na czasie i nadal pozostawała konkurencyjna. Czasami zakup jednego dobrego programu komputerowego albo zmiana platformy e-commerce może dużo zdziałać, jednak bez posiadania zarysu zmian, jakie chcemy wprowadzić, będziemy celować trochę na oślep i może nie być tak różowo, jak się spodziewaliśmy.

Mandaryna
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Mandaryna » 27 lutego 2018, 16:08

Najlepiej na rozwój firmy wpływa efektowna reklama. Dobrze postawić na doświadczoną agencję graficzną, stworzą dla Ciebie wspaniałą stronę internetowa, blog czy stronę produktową a wszystko za pomocą nowoczesnego systemu WordPress. Warto skorzystać i cieszyć się z dobrze wykonanego projektu który zaowocuje lepszą sprzedażą.

megy
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: megy » 8 marca 2018, 14:27

Rozwój idzie w parze z marketingiem. Budowanie pozytywnego wizerunku firmy może bezpośrednio przełożyć się na zwiększenie sprzedaży i rozwój. Mam obecnie wiele form budowania rozpoznawalności. Bardzo skutecznym jest wysyłka do klientów kartek okolicznościowych jak np. z okazji Świąt. Na jkbprint.pl jest dostępna dość fajna oferta usługi drukowania kartek z możliwością personalizowania. Jak dla mnie takie działanie może mieć pozytywny wpływ na rozwój.

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 18 marca 2018, 10:27

Jeśli dział IT w Waszej firmie nie wyrabia się z pracą to możecie też pomyśleć o tym, aby załatwić im dobry support. W tym celu najlepiej zainteresujcie się iMe. To genialny help desk dla działów IT w różnych przedsiębiorstwach. Dzięki temu firma może liczyć na natychmiastową pomoc.

Long_Master
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Long_Master » 23 marca 2018, 12:12

W rozwoju biznesu pomocny na pewno będzie faktoring :) Ale pewnie wielu zapyta czy faktoring bez BIK jest w ogóle możliwy. A no jest! Jeżeli mi nie wierzycie to zapraszam do przeczytania faktoring.biz/faktoring/czy-faktoring-bez-bik-jest-mozliwy. Jest tam to świetnie wytłumaczone. Także nawet bez historii kredytowej możemy starać się o dobry rozwój naszej firmy :)

slither
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Post autor: slither » 28 kwietnia 2018, 09:19

A słyszeliście kiedyś o mechanizmie katalitycznym? Ja ostatni zupełnie przypadkiem natknęłam się na to zagadnienie i postanowiłam trochę zgłębić temat. Czytaliście może książkę Jima Collinsa - https://www.books4business.pl/od-celu-do-wyniku/? Z opisu wynika, że można się z niej sporo dowiedzieć na temat, tego jak rozwijać biznes i jak osiągnąć zamierzony cel marketingowy. A coraz bardziej widzę, że jednak aby dobrze poprowadzić biznes, trzeba mieć konkretną wiedzę, która tak naprawdę jest dość łatwo dostępna. Tylko trzeba chcieć ją zdobyć.

Telefik
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Telefik » 29 kwietnia 2018, 21:56

Moim zdaniem rozwój biznesu przejawia się w inwestycjach, to jest podstawa. Mam w związku z tym do Was pytanie o pewną rzecz, mianowicie czy warto wydać pieniądze w celu wdrożenia procesu jakim jest telefonia voip? Wydaje mi się, że dość mocno udoskonaliłoby to kontakt z klientem, jednak chętnie posłucham Waszego zdania przed podjęciem ostatecznej decyzji

Ola3
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Ola3 » 10 maja 2018, 14:10

Warto też zainwestować z oprogramowanie, dzięki któremu będzie można usprawnić działanie firmy. Jest w sieci mnóstwo blogów i artykułów na ten temat. Ja polecam ten http://technologieinternetowe.my-free.website/ bo bardzo fajnie zostało tam wszystko opisane i jest stale aktualizowany

HankaK1992
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: HankaK1992 » 24 maja 2018, 10:56

W pewnym momencie, by biznes nabrał odpowiedniego tempa założyciel/pracownicy powinni zainteresować się aspektami typowo informatycznymi. Prawda jest taka że podstawą dobrze przewidującego biznesu są raporty, analizy które proponuje np. microsoft ax , ale tez wszelkie inne elementy zarządzania sprzedażą i projektami.
Wszechstronnym systemem ERP dla lokalnych i globalnych przedsiębiorstw? https://ax-dynamics.com/pl/microsoft-dynamics-ax

angela12
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: angela12 » 1 czerwca 2018, 13:39

Przy rozwoju każdej firmy trzeba mieć na uwadze szkolenia. Ja najbardziej cenię sobie szkolenia sprzedażowe, bo tutaj każda wskazówka się przyda. Ostatnio byłam na bardzo dobrym szkoleniu organizowanym przez Lukomades. Byłam z niego bardzo zadowolona i polecam ten ośrodek.

karolina1918
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: karolina1918 » 13 czerwca 2018, 12:37

Warto inwestować w rozwój biznesu, bo niestety mamy takie czasy, że klienci sami się o nas nie dowiedzą i do nas nie przyjdą. Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo, to może warto pomyśleć o sprzedaży produktów w sieci? E-commerce staje się coraz popularniejszy, a dodatkowe możliwości efektywnej reklamy w internecie niosą za sobą wiele pozytywnych aspektów. Jeśli chciałbyś zagłębić się w ten temat, to polecam Ci blog e-commerce: https://www.ecommerce2day.pl/ Masz tam całkiem sporą dawkę rzetelnych informacji i doniesień z branży.

fraanek25
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: fraanek25 » 14 czerwca 2018, 10:27

Prowadzenie biznesu to nie jest taka prosta sprawa. Potrzeba do tego umiejętności ale także pieniędzy. Na http://aconto.pl/ znajdziecie firmę, która posiada ciekawe usługi w zakresie funduszy, więc polecam się z tym zapoznać.

mariiks
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Post autor: mariiks » 14 czerwca 2018, 15:39

To zależy od tego, jakie cele biznesowe ma dana firma. Jedni będą uważać za rozwój utworzenie nowego działu, inni zmianę strukturalną, jeszcze inni wejście na nowy rynek zbytu albo pozyskanie nowego partnera biznesowego, który ma dość znaczącą pozycję w danym sektorze. Przed każdą tego typu decyzją należy zrobić standardową analizę SWOT, by poznać jak najwięcej szans i zagrożeń w związku z rozbudową działalności.

ODPOWIEDZ