Wasze pomysły na dietetyczne jedzonko

Bartolini Bartłomiej herbu zielona pietruszka na pewno odwiedziłby ten dział. Lubisz gotować albo po prostu smacznie zjeść? To miejsce dla Ciebie!
Awatar użytkownika
j_na
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Byk
Kontakt:

Wasze pomysły na dietetyczne jedzonko

Post autor: j_na » 5 marca 2012, 15:03

Od 3 tygodni jestem na diecie. Nie jest to żadna konkretna dieta. Po prostu nie jadam:
-pieczywa
- słodyczy
- smażonych potraw
- ziemniaków
- fast foodów
- etc.

Koczą mi się pomysły na posiłki.
Najczęściej jem: jogurt naturalny, gotowaną pierś z kurczaka, warzywa, jajka, wafle ryżowe, pieczywo WASA
Może macie jakieś sprawdzone pomysły na dietetyczne posiłki?
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności, a daje więcej światła

Awatar użytkownika
Onvog
Przyjaciel
Przyjaciel

Re: Wasze pomysły na dietetyczne jedzonko

Post autor: Onvog » 8 marca 2012, 03:49

j_na pisze:Od 3 tygodni jestem na diecie.
Na diecie jesteś od pierwszych dni swojego życia. Dieta to po prostu synonimem sposobu odżywiania się. Dieta to nie tymczasowa fanaberia. "Jestem na diecie" to wygodny skrót myślowy, ale tak samo pozbawiony sensu jak fraza "cofanie się do tyłu". Bo żeby utrzymać prawidłową masę ciała nie wystarczy przez jakiś czas stosować reżim żywieniowy. Do tego potrzebne są odpowiednie nawyki żywieniowe.

Bo jaki będzie pożytek z tymczasowej zmiany diety (czyt. sposobu odżywiania się) jeśli zaraz potem będziemy z powrotem pchać w siebie gówniane jedzenie? Nie tędy droga. Należy całkowicie zmienić przyzwyczajenia. NA STAŁE! I wcale nie ma na myśli zaciskania pasa. Organizm ma określone potrzeby, które należy zaspokajać. Po prostu trzeba z pewnych rzeczy zrezygnować, a w ich miejsca stosować, wcale nie gorsze jakościowo, zamienniki.

Ja nie tak dawno temu zastąpiłem ziemniaki prawie całkowicie kaszami i brązowym ryżem. Zwykłe makarony pełnoziarnistymi. Białe pieczywo razowym. Gazowane napoje słodzone wodą (i dodatkowo ograniczyłem słodzenie cukrem). A margaryny i masła wykluczyłem na rzecz niesamowitego hummusu.

Do tego niezbyt wymagająca aczkolwiek systematyczna aktywność fizyczna i w ciągu miesiąca z kawalątkiem stałem się o 10kg lżejszy oraz 5cm w pasie węższy.

Co do przepisów jako takich to polecam portal puszka.pl, ale z góry zaznaczam, że znajdują się tam wyłącznie przepisy wegańskie i wegetariańskie. Jednak jeśli nie wyznajesz zasady "posiłek bez mięsa to nie posiłek", to z pewnością znajdziesz tam wiele ciekawych przepisów.

Awatar użytkownika
Merry
Doradzacz
Doradzacz
Znak zodiaku: Bliźnięta
Kontakt:

Post autor: Merry » 8 marca 2012, 20:24

Taka moja drobna rada, brak ziemniaka w organizmie sprzyja wypadaniu włosów garściami..
Nie rezygnuj z tego warzywa, każdy dietetyk Ci to powie.

Jedz mniej, rozłóż na 5 porcji dziennie i ćwicz na tyle ile potrafisz, a efekty same przyjdą.

;)

Awatar użytkownika
Onvog
Przyjaciel
Przyjaciel

Post autor: Onvog » 10 marca 2012, 01:51

Ano mniejsze porcje, a częstsze posiłki to ogólnie dobry pomysł.

Co do ziemniorów, to ich spożywanie przez ostatnie dwa miesiące mogę ocenić na "prawie w ogóle" i moim włosom nic nie jest. A kudłów trochę mam ;)

Awatar użytkownika
simplydeep
Przyjaciel
Przyjaciel
Znak zodiaku: Waga
Kontakt:

Post autor: simplydeep » 10 marca 2012, 07:41

Dziewczyny z różnych forów internetowych nie polecają WASA, bo ponoć to syf. Już lepiej przerzucić się na pełnoziarniste pieczywo, które na długo nasyci.

Awatar użytkownika
BoBsoN
Bywalec
Bywalec
Znak zodiaku: Wodnik
Kontakt:

Post autor: BoBsoN » 21 marca 2012, 21:24

O... kkasia jak zwykle trafia w sedno. Ważny jest bilans energetyczny i ew indeksy glikemiczne danych potraw.

Nazywanie ziemniaków, czy białego pieczywa "gównianym jedzeniem" jest niepoważne.

W makaronie na ten przykład ważna jest np ilość zastosowanych jajek (i bynajmniej ich brak nie jest ani dobry ani zdrowy), a nie to, czy były z razowej mąki - co więcej pełnoziarnisty makaron będzie super tuczący jeśli go rozgotujemy. Zaś pośledni, ale zrobiony al dente będzie sprzyjał odchudzaniu.
"jak" jest równie ważne, a nawet ważniejsze od "co".
Jak się nie dba o swoją kondycję i ciało, to żadne cud pełnoziarniste pieczywa, czy chlebki ryżowe i ograniczanie różnych produktów nic nie da.
Jak się dba o kondycję i ćwiczy (ogólniej - spala dużo kcal), to można nawet wcinać często niby śmieciowe pizze, czy też spaghetti. I co więcej będzie to nawet zdrowe, bo dostarczy naszym wymęczonym mięśniom potrzebnych węglowodanów. Im więcej mięśni tym więcej potrzebujemy energii by mogły się odbudowywać i sprawnie działać :)
Jakże mógłbym nie mieć władzy? mienie władzy jest obowiązkiem króla!... tak więc zamilcz.

Awatar użytkownika
Onvog
Przyjaciel
Przyjaciel

Post autor: Onvog » 22 marca 2012, 15:17

BoBsoN pisze:Nazywanie ziemniaków, czy białego pieczywa "gównianym jedzeniem" jest niepoważne.
Widzę, że odnosisz się do moich słów. Jednak ja ich w takiej konfiguracji nie użyłem. Co prawda w wypowiedzi gdzie padają te słowa można wskazać pewien ciąg logiczny, z którego mogłoby wynikać to co napisałeś, ale zupełnie nie to miałem na myśli. Pisząc o "gównianym jedzeniu" wskazywałem na pewną tendencję, która często występuje u ludzi "na diecie" - przez jakiś czas stosują "dietę", mogą mieć nawet zadowalające wyniki, ale potem najczęściej wracają do starych przyzwyczajeń i wszelkie uzyskane rezultaty idą się kochać. Po "diecie" wracają do gównianego jedzenia, czyli takiego, które im nie służy. Każdy organizm jest inny, więc nie można jednoznacznie wskazać co komu służy, a co nie. Zwłaszcza w odniesieniu do ogółu. Jednak smutna prawda jest taka, że dużo ludzi je bezrefleksyjnie wszystko co popadnie. Byle tanie, byle dużo. Często właśnie gówno.

Dalej pisałem o tym, że ja odstawiłem m.in. ziemniaki i białe pieczywo. Ja, czyli konkretna osoba. I to nie jest też tak, że całkowicie. Mimo wszystko jednak ograniczyłem w bardzo znaczącym stopniu porównując do wcześniejszego spożycia. Tak czy siak zdarza mi się zjeść jakieś frytki czy nawet pizzę, ale okazjonalnie, a nie co drugi dzień. Dorzucam do tego jeszcze trochę aktywności fizycznej i mam system, który dla mnie się sprawdza. I skoro się sprawdza, to polecam innym kiedy pytają. Może dla nich też będzie dobry.

PS. Możesz mi wytłumaczyć dlaczego makaron bez jaj nie jest zdrowy? Tudzież mniej zdrowy niż z jajami.

Awatar użytkownika
vash
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: vash » 27 marca 2012, 00:13

@Ovnog, jeśli składnik A jest zdrowy to danie które go zawiera jest bardziej zdrowe od dania którego go nie zawiera CND.

To co pisze boboson również tyczy się ryżu, gdzie większość ludzi ma tendencje do rozgotowania niepłukanego ryżu.

Kubuś i banan na śniadanie zagryzione jakimś batonikiem z ziaren.
Nie wiem jak to się przekłada na odchudzanie ale na pewno od tego sie nie przytyje.

misiaa5
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Post autor: misiaa5 » 14 sierpnia 2013, 17:29

Jedz 5 posiłków dziennie i nie podjadaj po 18- 19 ;)

Najlepsza frezerka do pedicure odzież damska online. Zapraszam!

Z tego samego adresu pisały już...
Kimmi84 [ 16 Posty ]
n4tasha [ 13 Posty ]
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2013, 10:53 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Czuwam...

Frink
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Byk

Post autor: Frink » 7 kwietnia 2014, 11:53

Będąc na diecie czasami robiłam sobie pieczoną rybę z ryżem i warzywami. Jak na niskokaloryczny obiad smak miała bardzo dobry. Trzeba tylko uważać, by ryba była dobrze doprawiona i nie rozwaliła się w folii.

zlodziejkaksiazek
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Waga

Post autor: zlodziejkaksiazek » 21 czerwca 2014, 08:15

Z takich dietetycznych dań może być np. pieczony łosoś z sałatką (przykładowo z awokado - zdrowo nie niskokalorycznie), ryż curry z kurczakiem i warzywami albo moje ostatnie (przypadkowe) odkrycie ryż z sosem pomidorowym (ja robię go tak samo jak do spaghetti, tylko bardziej redukuję) i z kurczakiem.

smarkata
Milczek
Milczek

Post autor: smarkata » 12 sierpnia 2015, 13:37

Zdecydowanie pić wodę niegazowaną. A poza tym może zastosować dietę oczyszczającą.
A polecam dania ze szparagami, mi smakuje tarta
? 1 opakowanie ciasta francuskiego
? 10 szparagów zielonych z odciętymi końcówkami
? 1 cukinia
? 5 plastrów boczku
? 100 g sera feta
? 2 jajka
? 100 ml gęstej śmietany
? świeżey tymianek
? pieprz świeżo mielony
? sól (do gotowania szparagów)
? płaska łyżeczka cukru (do gotowania szparagów)

kasieczka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kasieczka » 20 sierpnia 2015, 11:47

Nie powinno sie eliminować całkowicie pieczywa. Można jeść, ale ciemne. Węglowodany SĄ nam potrzebne. :) Co do przepisów ja często w necie patrzę

rudanacja
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Post autor: rudanacja » 4 listopada 2015, 15:12

dobre, dietetyczne jedzenie jest na przykład z kuskusu:)

ODPOWIEDZ