Co sądzicie o daniach gotowych?

Bartolini Bartłomiej herbu zielona pietruszka na pewno odwiedziłby ten dział. Lubisz gotować albo po prostu smacznie zjeść? To miejsce dla Ciebie!
Awatar użytkownika
icek
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Rak

Co sądzicie o daniach gotowych?

Post autor: icek » 28 kwietnia 2017, 07:38

Takich w słoiczkach albo gotowych zupach?

Kupujecie czy jednak unikacie? Bo sam zauwazyłem,ze w ostatnim czasie coraz mniej gotuję ale za to kupuje sobie jakiś sos w słoiczku czy danie. Mieszkam tam tak więc nie chce mi się po prostu gotować dla samego siebie. Szcczególnie, ze pracy mam nawał i jak wracam do domu to mam ochotę jedynie na zjedzenie czegoś i wylegiwanie sie na kanapie.

Awatar użytkownika
Lavinia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Re: Co sądzicie o daniach gotowych?

Post autor: Lavinia » 28 kwietnia 2017, 08:05

Zdarza mi się kupować takie jedzenie w słoiczkach. Nie kupuję często, ale jednak w kilku sytuacjach takie jedzenie jest wybawieniem:
kiedy wracamy padnięci z pracy i nie mamy ochoty na gotowanie
jak dziecko wraca ze szkoły i nie ma sobie czego odgrzać
albo jak idziemy do pracy na 12 godzin i nie chcemy jeść samych kanapek.

Jeśli weźmiemy pod uwagę skład dań gotowych to najlepszy ma firma Profi
W smaku równiez mi najbardziej odpowiadają :)
?Nie jest moją odpowiedzialnością byś piękną. Nie żyję w tym celu. Moja egzystencja nie polega na tym, jak bardzo atrakcyjną mnie widzisz.?

kijekodkaszanki
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: kijekodkaszanki » 14 maja 2017, 23:48

Nie mam nic przeciwko, zwłaszcza, kiedy jestem zmęczona. Wtedy zdarza mi się zamówić na wynos jakiś makaron w niedawno odkrytej pizzerii, albo pizzę, do której najczęściej namawia mnie córka. Mimo, że sama robię niezłą pizze, po prostu nie mam na nią zwykle siły. Zostawiam takie pichcenie na wakacje albo ferie.

maciek233
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: maciek233 » 23 maja 2017, 12:57

Ja nie jestem zwolennikiem gotowych dań, zdecydowanie wolę przygotować domowe potrawy na naturalnych produktach na przykład producenta Melvit, są bardzo pyszne :)

AlejaRóż
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Wodnik

Post autor: AlejaRóż » 24 maja 2017, 18:24

Myślę, że jak każdemu, to się zdarza, jednak staram się nie jeść dużo takich gotowych dań, od razu myślę od całej tablicy Mendelejewa jaka się tam znajduje :D

czerwona panienka
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Rak

Post autor: czerwona panienka » 25 maja 2017, 23:16

Nie jadam takich rzeczy, bo przeraża mnie ich skład :( Glutaminian sodu, mnóstwo konserwantów, praktycznie sama chemia. Wolę poświęcić troszkę więcej czasu i zrobić coś sama albo zjeść na mieście w jedzeniu na wagę.

jjusti18
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: jjusti18 » 8 października 2017, 18:34

Ja osobiście nie mam przekonania do gotowych dań. Słyszałam, że są niezdrowe i zawierają glutaminian sodu, który źle wpływa na nasz organizm. Wolę zakupić dobrą oliwę i dodać do ugotowanego makaronu do tego może dodać jakieś warzywa. Można zakombinować.... Koleżanka mi dała ostatnio sałatkę z jej użyciem, była niesamowita. Produkt ten dodał jej charakteru.

slither
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Post autor: slither » 3 stycznia 2018, 22:37

Wszystko robię sama.

kropelka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kropelka » 26 stycznia 2018, 13:55

Nie nie i jeszcze raz nie... Takich rzeczy nie jadam... Jak juz nie mam czasu gotowac to zamawiam w cateringu.. mam sprawdzona firme macro bios bar i z niej zawsze zamawiam jak nie zdarze wczesniej sobie czegos przygotowac

Majkaaa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Majkaaa » 27 stycznia 2018, 21:42

Ja nie mam czasu na gotowanie więc po prostu postawiłam na catering WygodnejDiety. Dzięki nim jem zdrowo, świeżo i smacznie. Posiłki mam dostarczane codziennie rano więc i regularność jedzenia jest zachowana;) Dla mnie to najlepsze rozwiązanie.

kfap
Milczek
Milczek
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: kfap » 30 stycznia 2018, 14:30

I jak, jesteś z niego zadowolona? Bo ja to tak szczerze Ci powiem próbowałem już w swoim życiu naprawdę wielu różnych cateringów, z wielu różnych źródeł, ale nic nie było tak smaczne jak jedzenie, które zamawiałem przez stronę cateromarket. Dzięki temu przekonałem się, że takie dietetyczne jedzenie z cateringu może być naprawdę smaczne i pożywne :)

martynadzik
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: martynadzik » 31 stycznia 2018, 15:53

Szkoda zdrowie, aby jeść takie dania gotowe. Lepiej przygotować samemu w domu obiad, przynajmniej mamy pewność co tam się znajduje oraz będzie on bardziej wartościowy.

MareczkQ32
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Byk

Post autor: MareczkQ32 » 19 lutego 2018, 17:02

Sam osobiście dość często korzystam z takich dań jednak sprawdzam etykiety oraz formę przygotowania. Nie lubię gotować, a jeść coś trzeba.

Awatar użytkownika
doreen
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: doreen » 27 lutego 2018, 15:05

Ja z takich gotowców najczęściej kupuję różnego rodzaju pierogi albo krokiety. Nie ma opcji, żebym sama je przyrządziła, bo nawet w połowie nie będą tak dobre jak te gotowe, niestety. Jednak staram się nie przesadzać z ilością kupowanych dań gotowych, bo wiem, że są szkodliwe. Biorę je w sklepie albo wtedy, gdy mam kryzys na gotowanie czegokolwiek, brakuje mi czasu na stanie przy garach albo gdy jestem chora i nie mam smaku, by sprawdzić, czy dobrze coś doprawiłam.

Niska9
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: Niska9 » 14 marca 2018, 11:01

Ja jestem absolutnie przeciwna daniom gotowym. Nawet słodkości przygotowuję sama. To nieprawda, że jest to czasochłonne. Na przykład przyrządzenie kaszki manny z malinami zajmuje mi dosłownie kilka minut, a jest to pyszny podwieczorek dla całej rodziny. Wystarczy ugotować zwykłą kaszę mannę na mleku a na koniec polać syropem malinowym, i, jeśli akurat jest na nie sezon, ułożyć świeże maliny na wierzchu. I pyszny, zdrowy, sycący deser gotowy ;)

ODPOWIEDZ