Dieta na samych sokach

Bartolini Bartłomiej herbu zielona pietruszka na pewno odwiedziłby ten dział. Lubisz gotować albo po prostu smacznie zjeść? To miejsce dla Ciebie!
Joasiek
Raczkujący
Raczkujący

Dieta na samych sokach

Post autor: Joasiek » 3 lipca 2020, 07:09

Cześć :) Byłyście kiedyś na diecie sokowej bez jedzenia czegokolwiek nawet warzyw? Jak wytrzymać 5 dni nie jedząc? Macie jakieś patenty na to? Jak robiłyście soki: w sokowirówce, wyciskarce? Kupowałyście gotowe? Zamierzam w najbliższej przyszłości zrobić sobie taki detoks, ale się zbieram już od miesiąca...

Al Ala
Raczkujący
Raczkujący

Re: Dieta na samych sokach

Post autor: Al Ala » 7 lipca 2020, 10:35

Hej :) ja byłam i bywam co jakiś czas na takim detoksie :) nie mam wyciskarki, kupuje gotowe soki, mogę Ci polecić firmę Nuja, z tego co pamiętam to mieli najtaniej z dowozem. Jeżeli te 5 dni sobie zaplanujesz tzn będziesz miała zajęty czas to wytrwać łatwo. Jeśli na urlopie, na którym nie masz planów za bardzo to będziesz cały czas obsesyjnie myśleć o jedzeniu, więc to Ci odradzam :P

Joasiek
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Joasiek » 9 lipca 2020, 16:16

Plany mogę mieć na każdy dzień, ale chyba nie za bardzo wysiłkowe, bo padnę z głodu :P A te gotowe soki to jakie były? Dobre?

Awatar użytkownika
Skyler White
Milczek
Milczek
Kontakt:

Post autor: Skyler White » 14 lipca 2020, 12:09

Z takimi sokami owocowymi to lepiej uważać. Owoce (a zwłaszcza gotowe soki) mają przecież dość sporo cukru. Tak poza tym, to taka dieta wcale nie jest rozsądna i można nabawić się poważnych problemów zdrowotnych.
https://eurotexpoland.pl/ - taśmy transportujące i pasy napędowe.

Al Ala
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Al Ala » 14 lipca 2020, 18:24

Skyler White pisze:
14 lipca 2020, 12:09
Z takimi sokami owocowymi to lepiej uważać. Owoce (a zwłaszcza gotowe soki) mają przecież dość sporo cukru. Tak poza tym, to taka dieta wcale nie jest rozsądna i można nabawić się poważnych problemów zdrowotnych.
No ale właśnie my nie mówimy o sokach gotowych i kupnych z dużą ilością cukru. Nuja ma soki z warzyw tzn warzywa stanowią większość, ale owoców też trochę jest. Nie wiem jakich problemów zdrowotnych można się nabawić w 3 dni picia samych koktajli, myślę że raczej żadnych

Joasiek
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Joasiek » 16 lipca 2020, 15:27

Ala powiedz jak te soki Nuja dobre? Bo jak powierz że dobre to biorę :P jak się po nich czułaś?

Awatar użytkownika
Marla Singer
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Marla Singer » 17 lipca 2020, 09:45

Dużo osób pisze, że psują się jeszcze przed terminem ważności mimo przechowywania w lodówce, więc nie wiem, czy nie lepiej jest takie soki wyciskać samemu lub po prostu jeść całe owoce i warzywa... Można przy okazji zaoszczędzić kupę pieniędzy, bo takie soki są strasznie drogie. Jeden sok potrafi kosztować od 10 zł w górę, a przecież wypadałoby ich za dnia wypić co najmniej kilka. Ja chyba wolałabym te pieniądze wydać na dobrej jakości wyciskarkę do soków.
"When you wake up in a different place at a different time, can you wake up as a different person?"

pukla123
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Post autor: pukla123 » 17 lipca 2020, 20:04

ja sobie chwalę catering dietetyczny https://myfood.pl Jak dla mnie to świetne rozwiązanie bo nie mam czasu na gotowanie, robienie zakupów, czy sprzątanie w kuchni. Pod same drzwi firma dostarcza posiłki, zawsze są świeże. Ceny ok.!

Al Ala
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Al Ala » 3 sierpnia 2020, 10:23

Marla Singer pisze:
17 lipca 2020, 09:45
Dużo osób pisze, że psują się jeszcze przed terminem ważności mimo przechowywania w lodówce, więc nie wiem, czy nie lepiej jest takie soki wyciskać samemu lub po prostu jeść całe owoce i warzywa... Można przy okazji zaoszczędzić kupę pieniędzy, bo takie soki są strasznie drogie. Jeden sok potrafi kosztować od 10 zł w górę, a przecież wypadałoby ich za dnia wypić co najmniej kilka. Ja chyba wolałabym te pieniądze wydać na dobrej jakości wyciskarkę do soków.
Mi się w lodówce nie psuły. Mi się wydaje, że po prostu ktoś trzyma w lodówce, potem zabiera do pracy, trzyma w torbie 3 godziny i dlatego sok traci świeżość. Ja wiedziałam że musi być zachowana ciągłość niskiej temperatury i pilnowałam tego. Cena jest faktycznie jakieś niecałe 50-60 zł za dzień. Ale to jest całe dzienne wyżywienie, więcej bym wydała na spożywkę. A tutaj dostaje się gotowe różne soki które są smaczne. jak sama robię w wyciskarce, a próbowałam kiedyś, to kupno wszystkich składników, umycie wyciskarki (a po każdym soku trzeba umyć! i zużywa się do tego wiele wody) oraz przygotowanie tego soku tak żeby był smaczny to też dużo czasu, obierania, mycia i sporo pieniędzy, zobaczcie ile w warzywniaku kosztuje ananas, maliny, truskawki itp... To tak się wydaje że jest drogie ale jak się policzy ile to by kosztowało nas i zajęło łącznie 2 godziny dziennie to moim zdaniem warto kupić gotowe skoro są bardzo dobre

ODPOWIEDZ